Utworzono: poniedziałek, 24. luty 2020 14:18

 

Witajcie,

Tym razem wspólnie z zaprzyjaźnionymi muzykami i naszą koleżanką Piosenką podążyliśmy w podróż do świata Fryderyka Chopina. Każdy z Was zapewne, wie, że był to wielki kompozytor i pianista. My przy dźwiękach fletu poznaliśmy nieco lepiej jego świat.

Jeśli chcecie wiedzieć, co zapamiętały ze spotkania przedszkolaki, zapytajcie ich sami:)

 

Pozdrawiam!

Wasza Pestka

Utworzono: środa, 12. luty 2020 14:36

Witajcie,

to ja wasza Pestka. Po miłych i czułych chwilach spędzonych w towarzystwie naszych Dziadków nastał czas na huczną zabawę podczas balu karnawałowego!

Tegorocznym tematem przewodnim był „świat zabawek”. Było barwnie i wesoło. Przedszkolaki zamieniły się w zwierzaki, roboty i inne znane postaci z bajek!

Na początku spotkania z artystami Teatru Echo próbowaliśmy nawet nazwać bajkę, w której występowaliśmy tego dnia. Nie było to łatwe, a raczej niemożliwe:) Przynajmniej nam się nie udało, bo jak połączyć temat skocznego tygrysa z myszką miki, czy transformensem i policjantem…:)

 

Może ktoś z Was po obejrzeniu fotorelacji wymyśli tytuł naszej bajki?

 

 

Pozdrawiam Pestka.  

Utworzono: czwartek, 06. luty 2020 09:32

 

 

 

 

 

Styczeń kojarzy nam się z harcami na śniegu. Niestety zima nie chce do nas przyjść. Dlatego zamiast szykować się do wyjazdu spędzam dużo czasu w Książenicach. Oczywiście w Wielkim Małym Świecie nie sposób się nudzić! Przez całe dnie miałam naprawdę co robić!

Najpierw trochę wiedzy na temat zwierząt zimą, potem projekty kalendarzowe i w końcu mnóstwo gości. Przedszkole odwiedzali Dziadkowie i Babcie.

Wiele czasu poświęciliśmy na przygotowanie upominków z okazji ich święta. Później wspólnie spędziliśmy czas z odwiedzającymi Babciami i Dziadkami. To były naprawdę miłe dni!

Wszystkich Babciom i Dziadkom dziękujemy za miło spędzony czas!:)

 

Do usłyszenia Pestka!

 

Utworzono: poniedziałek, 27. styczeń 2020 14:09

Witajcie,

Pogoda nie sprzyja spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Dlatego postanowiłam odwiedzić moich przyjaciół z Wielkiego Małego Świata. Jak się okazało to był dobry pomysł. W przedszkolu trwał właśnie koncert. Piosenka przyjechała tym razem z muzykiem, który wprowadził nas w świat melodii granych na fagocie. Artyści zaprosili nas w podróż do zegarowej baśni. A co podczas tej wyprawy nas spotkało? Zapytajcie przedszkolaków!!

 

 

Pozdrawiam Pestka!  

Utworzono: czwartek, 16. styczeń 2020 14:34

 

 

 

 

Witajcie,

Uwielbiam grudzień! To mój ulubiony miesiąc, chociaż taki ciemny i zimny. Ale kiedy tylko się zaczyna, w moim

zaprzyjaźnionym przedszkolu dzieją się same miłe rzeczy. Najpierw są dekoracje świąteczne i choineczka, zimowe krajobrazy ma ścianach i tajemniczy kalendarz adwentowy z codziennymi zadaniami. Potem zabawa Mikołajkowa - ten dzień, kiedy wszystkie dzieci pląsają w czerwonych czapeczkach, przygotowują pierniczki, którymi dzielą się z innymi. Jeszcze później cudowna atmosfera przygotowań do występu jasełkowego - codzienne śpiewy i wielkie emocje. Potem już tylko dzwoneczki, dużo brokatu i piękne ozdoby tworzone przez dzieci dla swoich rodzin...

Ach, grudzień powinien trwać dłużej, bo przynosi nam wiele uśmiechów i marzeń. Ale teraz już spoglądamy w przyszłość.

 Jestem ciekawa, co przyniesie nam 2020 rok. A Wy?

 Pozdrawiam Pestka! :)