Utworzono: środa, 10. październik 2018 13:31

 

 

 

 

Witajcie,

wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego ale i początek nowych znajomości. Poprzednim razem opowiadałam Wam o  spotkaniu z Piosenką i jej przyjaciółmi. Poznałam wtedy wspaniałych ludzi. I tak, też było i dzisiaj!  Wielki Mały Świat odwiedziła grupa teatralna Echo, dzięki której poznaliśmy przemiłego kolegę- Niebieskiego Smoka. Zapewne od razu myślicie sobie: „o nie! Tylko nie smok…”. Tym razem nie ma co panikować! Ten smok nie był groźny! Nie potrafił ziać ogniem, co bardzo go odróżniało od innych jego krewnych.  Postanowił więc wyruszyć w fascynującą podróż do krainy bajek, aby dowiedzieć się  dlaczego jest inny. Na swej drodze spotkał znane bajkowe postacie takie jak Pinokio, Śpiącą Królewnę i nie do końca dzielnego rycerza.

Czy znalazł odpowiedź na swoje pytanie? Tego spróbujcie dowiedzieć się Wy! Ja i każdy przedszkolak jesteśmy pewni, że nauczyliśmy się czegoś podczas tego spektaklu. Czego? Otóż tego, że na świecie możemy spotkać wiele osób różniących się od nas- tylko z wyglądu. Bo każdy z nas, bez względu na kolor oczy, włosów czy skóry chce być lubianym i akceptowanym!

Wasza Pestka!

Utworzono: środa, 10. październik 2018 13:29

 

 

 

 

Hej, to znowu ja! Wasza Pestka,

            Po krótkim odpoczynku wracam ponownie do moich podróży! Powitałam piękny jesienny poranek wraz z moimi ulubieńcami z  Wielkiego Małego Świata. Wspólnie wspominaliśmy wakacje i powitaliśmy gości!

Nie mogłam doczekać się dzisiejszego dnia! Tak dawno, nie słyszałam o Piosence i jej przygodach… Ciekawa byłam co spotkało ją podczas jej wakacji…

To było niezwykłe spotkanie!  

Jeden z gości opowiedział nam o swojej przygodzie. Ciekawi jesteście, co go spotkało? Posłuchajcie:  Jako mały chłopiec udałem się wraz z rodzicami na wycieczkę w góry. Usłyszawszy tamtejszą muzykę, zakochałem się w niej”- powiedział! Od razu po powrocie z wycieczki postanowił się nauczyć grać na skrzypcach, bo to one właśnie skradły mu serce… Łatwo nie było, trenował całymi dniami, ale dzięki temu poznał Piosenkę, z którą właśnie dzisiaj przyjechał, aby opowiedzieć o wspólnych wyprawach.

            I tak w rytm muzyki wygrywanej między innymi na skrzypcach przemierzyliśmy całą Polskę. A dokąd dokładnie się udaliśmy? Zapytajcie dzieciaki, one na pewno pamiętają!

Pozdrawiam Was gorąco, Wasza Pestka :)

Utworzono: czwartek, 13. wrzesień 2018 09:28

 

 

 

 

Witajcie, to ja, Pestka

Ostatnio pisałam co nieco, na temat pierwszej części wakacji w Wielkim Małym Świecie…

W sierpniu przeniosłam się na wybrzeża Ameryki Północnej, aby zobaczyć, jak wygląda i żyje maskonur.  Jest to gatunek średniego ptaka wodnego z rodziny alk. Jego sympatyczny i zabawny wygląd zewnętrzny sprawił, że nie jeden przedszkolak go pokochał!

Po powrocie znad wybrzeża zamarzyła się  nam się kolejna podróż – tym razem ruszyliśmy do Australii. Spotkaliśmy tam Kukaburę chichotliwą. Ciekawi Was kim ona jest? Zapytajcie przedszkolaków!  

Po powrocie z Australii ruszyliśmy prosto w wodne głębiny. W czasie tej podróży spotkaliśmy bardzo kolorowego bojownika wspaniałego.

Kilka chwil później poznaliśmy przemiłego skorupiaka zwanego  krylem.  Dowiedzieliśmy się, czym się żywi i jakich jest rozmiarów.

Po wszystkich podbojach powietrznych i morskich, zmęczeni i wróciliśmy do Książenic, gdzie rozpoczęliśmy przygotowania do nowego roku przedszkolnego. Oczywiście nie zapomnieliśmy o chwili odpoczynku i wspólnej zabawie podczas sierpniowej wycieczki...

Utworzono: czwartek, 02. sierpień 2018 11:27

 

 

 

 

 

Witajcie, chciałabym opowiedzieć Wam o tym, co przydarzyło mi się na wakacjach z przedszkolakami z Wielkiego Małego Świata. Wspólnie wyruszyliśmy na przygodę w poszukiwaniu różnych ciekawych zwierząt z odległych zakątków świata. Poznaliśmy jedynego żyjącego przedstawiciela z rodziny palczakowatych – palczatkę madagaskarską. To dziwne zwierzątko należy do gatunku małpiatki, choć wielkością przypomina raczej kota, a wyglądem – nietoperza...

Kolejnym ciekawym zwierzęciem był kapturnik morski, którego charakterystyczną cechą jest to, że samce nad nosem i górną częścią głowy mają duży worek skórny. Czasami nadymają go jak czerwoną piłkę, tak dużą, że nawet głowy zza niego nie widać!
Poznaliśmy też „strusiopodobnego” ptaka nielota o wdzięcznej nazwie nandu. Podobnie jak strusie odznaczają się one doskonałym wzrokiem, dobrze pływają i szybko poruszają się na lądzie. Podczas biegu mogą przekraczać prędkość 40 km/godz!

Natomiast od nosacza dowiedzieliśmy się, że każdy z nas jest dumny z czegoś innego. Nosacze są dumne ze swojego dłuuuuugieo nosa. Poza tym są najlepszymi pływakami i nurkami spośród wszystkich małp.

Poznawaliśmy nie tylko żyjące, ale i wymarłe zwierzęta. Pewnego dnia dzieci przeniosły się w czasy dinozaurów za sprawą wycieczki do Parku Jurajsko-Botanicznego położonego w niedalekim Kołacinku. Spacerując ścieżką ery mezozoicznej, przedszkolaki poznawały kolejne gatunki dinozaurów, których sylwetki wkomponowane w krajobraz wyglądały jak żywe. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o tych prehistorycznych gadach, odkopywaliśmy również ich szkielety oraz szukaliśmy ich jaj. Wycieczkę możemy uznać za bardzo udaną. Dzieci wracały z dinoparku uśmiechnięte i pełne prehistorycznych wrażeń:)

Pozdrawiam Pestka!

Utworzono: środa, 18. lipiec 2018 13:53

 

 

 

 

Jakiś czas temu pisałam Wam o tym jak obchodziłam z przedszkolakami dzień książki. Święto to  jest mi wyjątkowo bliskie. Pewnego słonecznego dnia, odpoczywając na plaży dostałam wiadomość!

Hura! Już ją mamy…! Co oni mają? Pomyślałam… No tak… Zapewne gazetę! „Wasz Kurier Ilustrowany”. Najprawdziwszą gazetę, w której możemy podziwiać prace moich ulubionych przedszkolaków.

Dziękuję bardzo w imieniu swoim, przedszkolaków i pań za przeprowadzenie ciekawych zajęć i piękny prezent. Zachęcam również wszystkich do obejrzenia naszych prac.

Pozdrawiam Pestka!