Utworzono: piątek, 08. listopad 2019 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Witajcie,

Właśnie wróciłam z Wielkiego Małego Świata. Lekko zmęczona, bo jak zwykle sporo się działo. Tym razem trafiłam na WIELKIE przygotowania do wspólnego świętowania. Zastanawiacie się o jakim świętowaniu piszę? Oczywiście chodzi mi o ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI! Wszystkie dzieci są już gotowe na najbliższy poniedziałek! Dzisiaj był naprawdę wyjątkowy dzień. Przedszkolaki wzięły udział w akcji „do hymnu”- odświętnie ubrani, zaśpiewali wspólnie HYMN POLSKI.  

A jak to wyglądało? Zobaczcie sami!!

 

Całuję,

Pestka!

Utworzono: piątek, 08. listopad 2019 14:28

 

 

 

 

Witajcie kochani,

Tęskniliście za mną troszeczkę? Ja za Wami bardzo. W skrócie opowiem Wam, co słychać u mnie i w Wielkim Małym Świecie. Październik minął bardzo szybko. Podczas spotkań z przedszkolakami dowiedziałam się bardzo dużo o jesieni. Dzięki pięknej jesieni wygrzewaliśmy się na słońcu, dużo spacerowaliśmy nie tylko po okolicy, ale i również po lesie. Poznawaliśmy gatunki grzybów, rodzaje liści oraz drzew. Zgłębiliśmy wiedzę na temat zwierząt leśnych oraz warzyw i owoców sezonowych.

Miły był ten październik, ale powoli szykuję się już na spotkanie z Listopadem:)

 

 

Do zobaczenia Pestka.

Utworzono: czwartek, 31. październik 2019 15:37

 

 

 

 

Właśnie mija kolejny rok w Wielkim Małym Świecie!

Czas na przedstawienie, ślubowanie, pasowanie i… URODZINOWY TORT!

Było bardzo pięknie i radośnie. Dumni i wzruszeni Goście bili brawo.

Sami zobaczcie.

 

 

Ściskam Pestka

Utworzono: środa, 30. październik 2019 09:17

 

 

 

 

W pewien październikowy dzień udałam się do dobrze znanego mi miejsca.  Wiedziałam, że niedługo rozpocznie się koncert. Miałam tylko nadzieję, że się nie spóźnię. Weszłam do przedszkola… Uf! Zdążyłam. Zdjęłam płaszcz i dołączyłam do przedszkolaków i ich Pań.  Piosenka jak zwykle miała dla nas wiele niespodzianek. A wśród nich szum i szelest listków, oraz spotkanie z Panią w złotych włosach…Roześmiana, roztańczona w rytm poloneza prezentowała nam swoje umiejętności. Pomocny w trakcie występu był Pan wiatr, który zachęcił mnie i wszystkich przedszkolaków do wspólnego oberka. Cóż to była za zabawa. Z pewnością oberek stanie się moją ulubioną rozrywką podczas długich jesiennych wieczorów:)

Całuje Was mocno.

Wasza Pestka.

Utworzono: wtorek, 29. październik 2019 08:57

 

 

 

 

 

 

Pewnego jesiennego dnia trochę się nudziłam. Postanowiłam odwiedzić moich przyjaciół z Wielkiego Małego Świata. Bardzo ucieszyli się z moich odwiedzin. Okazało się, że właśnie do przedszkola przyjechali zaprzyjaźnieni artyści z teatru Echo. Opowiedzieli nam historię o Ołowianym żołnierzyku.

Przedstawienie było bardzo ciekawe, niestety też trochę smutne.

Opowiadało o rodzeństwie, które nie szanowało swoich zabawek i ciągle chciało mieć nowe. Pewnego dnia znaleźli tajemniczą walizkę. Znaleźli w niej stare zabawki. Byli strasznie rozczarowani i wyśmiewali je. Jedną z tych zabawek był ołowiany żołnierzyk .

Nie przypadł dzieciom do gustu, jednak po wysłuchaniu historii o jego życiu, zmienili zdanie. W towarzystwie ołowianego żołnierzyka nasi bohaterowie spędzili wiele wesołych chwil i nie wyobrażali sobie już zabawy bez jego udziału:)

Jaki morał z tego?

-Sięgajmy również po to, czego nie znamy:)

 

 

                                                                                                                              Pozdrawiam Pestka.