Farma pod kogutem

Utworzono: piątek, 27. wrzesień 2019 13:12

 

 

 

 

 

Witajcie, to ja Wasza Pestka!

Podczas ostatnich odwiedzin w Książenicach przed przedszkolem zauważyłam autokar! Postanowiłam sprawdzić, co się dzieje i dokąd się wszyscy wybierają. Po cichutku weszłam do autokaru i zajęłam miejsce. Po chwili to samo zrobiły przedszkolaki. Jechaliśmy bardzo dłuuuuugo!!  Nagle zatrzymaliśmy się i usłyszałam, że dotarliśmy na miejsce. Kiedy wysiedliśmy, okazało się, że przyjechaliśmy do farmy „Pod Kogutem”.

Na początek zwiedziliśmy małe ZOO. Odwiedziliśmy konie, kucyki, krowę, króliki, gołębie, kaczki, kury, gęsi, a nawet lamy, owce grzywiaste, sarny i puchacza. Największą frajdę sprawiły nam koziołki, które mogliśmy nakarmić. Śmiesznie łaskotały Nas w dłonie kiedy zjadały nam z rąk trawę J

Zrobiliśmy prawdziwe masło w maselnicy, które ze smakiem zjedliśmy! A w ramach krótkiej lekcji historii gospodarstwa-odwiedziliśmy skansen maszyn rolniczych.

Na szczęście znaleźliśmy też czas na odpoczynek, oczywiście aktywny, bo przedszkolaki nie lubią za dużo siedzieć. Ciekawi jesteście jak odpoczywają mali ludzie? Zapytajcie ich sami!

Do zobaczenia, Wasza Pestka!