Maj

Utworzono: wtorek, 18. czerwiec 2019 12:59

 

 

 

 

 

W końcu nastał maj, miesiąc, w którym wiosna  w pełni cieszy nas swoimi widokami, przyjemną temperaturą oraz wszystkim tym co sprawia, że czujemy radość. Z tej okazji postanowiłam wybrać się na spacer i sprawdzić co słychać u dzieciaków z Wielkiego Małego Świata.  Wspólnie przyglądaliśmy się  jak natura budzi się do życia. Zobaczyliśmy motyle, biedronki, ślimaki, koniki polne, pająki i wiele innych mieszkańców łąki. Podziwialiśmy jak rośliny pięknie kwitną i zamieniają łąkę w piękny kolorowy dywan. Również nasze pomoce przeszły wiosenną przemianę- stały się różnobarwne, aż chce się nimi cały czas pracować:)

Na początku miesiąca obchodziliśmy Święto flagi. Przypomnieliśmy sobie jakie są symbole narodowe oraz co oznacza, że należy je szanować. Każdy wykonał flagę i zabrał ją do domu, aby razem z rodziną świętować ten ważny dzień. Mówiliśmy także „czym jest mała ojczyzna i zaznaczyliśmy ją na mapie”.

Po krótkim odpoczynku zabraliśmy się do dalszej pracy. Jak każdy z Was wie, że w maju przypada święto Mamy. Z tej okazji uczyliśmy się wierszyków i piosenek. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych upominków takich jak: serca z gliny, laurki, obrazki, deserki, deseczki decoupage, szkatułki, bransoletki i wiele wiele więcej...

A tuż na koniec przedszkolaki spakowały mnie w jeden z przedszkolnych plecaków, dzięki czemu mogłam wybrać się do Otrębus, gdzie wspaniali artyści pokazali nam Polskę nieco w innych wydaniu, niż widujemy ją na co dzień. Podróż była niezwykła, ale Wy na pewno to już wiecie!

Ten miesiąc dostarczył nam niesamowitych wrażeń.

Do zobaczenia już wkrótce :)