×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/koty is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Kocia bawialnia

Utworzono: wtorek, 07. październik 2014 19:44

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/koty is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Cichutko, na paluszkach zakradamy się do kociej bawialni. Na krótką chwilę wstrzymujemy oddech. Piątka futrzanych kulek przechadza się dostojnie po nowym apartamencie. Bezszelestnie siadamy w półokręgu – przypominającym szeroki uśmiech – starając się nie spłoszyć naszych gości. Szeroko otwarte oczy mieniące się akwamaryną, bursztynem i szmaragdem, czujnie postawione uszy, pierwsze przyjazne, nieśmiałe miauknięcia. Ostrożnie zbliżają się do nas i delikatnie nadstawiają łepek do głaskania. Zaczynamy gładzić miękkie futerko, a do naszych uszu dobiega cudowny dźwięk, którego nie sposób nie pokochać – łagodne wibracje, miarowy sygnał zadowolenia. Momentalnie relaksujemy się i odprężamy, strzepujemy z siebie ostatnie strzępki wzajemnej nieufności.

Oto poznaliśmy rodzinę Fiony, prawdziwej kociej damy, rasy europejskiej. Fiona jest dystyngowana, opanowana, uwielbia drzemać w promieniach słońca. Nie dajcie się jednak zwieść – to wojowniczka! Może to wpływ pulsujących w jej krwi genów żbika, ale gdy tylko coś lub ktoś zagraża stadu – bez wahania staje w jego obronie. Zresztą wystarczy na nią spojrzeć – emanuje spokojem i odwagą. Śnieżynka, smukła syjamka, zawsze trzyma się na uboczu. Choć jej przodkowie wylegiwali się na kolanach potężnych monarchów, jest subtelna i nieśmiała. Orientalnej urody Demon, czarny jak heban, lśniący i gładki jak aksamit, to potworny gaduła. Nie znosi hałasu – ma duże, wrażliwe uszy – ale dla smakołyków zrobi niemal wszystko. Istny z niego smakosz! Imponujących rozmiarów ragdoll Radek to prawdziwy lew salonowy. Śmiały, pewny siebie, uwielbia dzieci. Ciemny pyszczek i te lazurowe, piękne oczy, zaglądające w głąb duszy, sprawiają, iż nie sposób zapomnieć o tej puszystej chmurce szczęścia. A na deser rudy Gizmo – koci przedszkolak rasy domowej. Psotnik, żartowniś, wulkan niespożytej energii. Tylko mu zabawa w głowie. Przyznamy szczerze, że mamy do niego słabość. Kogoś wyraźnie nam przypomina… ;)

Dzięki Fionie, jej rodzinie i wspaniałym opiekunom wiemy już o kocich zwyczajach całkiem sporo. Znamy kocią dietę, tryb życia; zdobyliśmy wiedzę o tym, jak należy je pielęgnować; potrafimy się z nimi bawić i zrozumieliśmy bardzo ważną rzecz – żywe stworzenia to nie zabawki! Trzeba o nie dbać i szanować ich indywidualność oraz drobne kaprysy – wszak my także mamy czasem gorsze dni:)

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/koty{/gallery}