Balet dla dzieci

w dziale PDA 2015
Utworzono: niedziela, 30. sierpień 2015 22:10

Zapraszamy na zajęcia baletowe z elementami gimnastyki ogólnorozwojowej. Program autorski skierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, oparty o podstawy tańca klasycznego, który jest bazą wszystkich innych technik tanecznych. Balet jak żaden inny rodzaj tańca najlepiej uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku. Ćwiczenia oparte na technice tańca klasycznego korzystnie wpływają na ogólny rozwój fizyczny dziecka, szczególnie rozpoczęte we wczesnym wieku, kiedy młody organizm przejawia naturalną elastyczność i podatność na prawidłowe formowanie układu mięśniowo-kostnego. Ćwiczenia modelują sylwetkę, rozwijają koordynację ruchową i orientację przestrzenną, usprawniają motorykę całego ciała. Dzieci uczą się poczucia rytmu, poznają świat muzyki klasycznej (i nie tylko) i ruchu scenicznego. Zajęcia baletowe pomagają wyzbyć się nieśmiałości, uwierzyć we własne siły, wyrabiają ogólne poczucie estetyki i dbałości o wygląd. Uczą samodzielności, dyscypliny i współpracy w grupie. Zajęcia składają się z dwóch części. Pierwsza to ćwiczenia wzmacniająco-rozciągające, które korzystnie wpływają na sylwetkę. Druga część to mini choreografie baletowe, tematyczne improwizacje muzyczne. Uwieńczeniem sezonu są układy taneczne złożone z elementów, których dzieci uczą się sukcesywnie w trakcie zajęć. Do zobaczenia 14 września o godzinie 17:30:)