[sigplus] Critical error: Image gallery folder atrakcje is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

14.05.2011 - Piknik Ekologiczny

Utworzono: wtorek, 17. maj 2011 11:11

14.05.2011 Fundacja Miasto-Ogród Książenice zorganizowała pierwsze duże wydarzenie w Książenicach - Piknik ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Na placu przeznaczonym pod szkołę podstawową zostało ustawionych prawie 60 namiotów, w których oferowano biżuterię, rękodzieło, żywność ekologiczną oraz wiele innych atrakcji:

• wernisaż malarski p. Ewy Strzyżewskiej
  • wystawę fotografii p. Katarzyny Ciesielskiej- Faber
  • porady projektanta ogrodów p. Joanny Witek
  • „przystanku biblioteka”, gdzie odbywał się kiermasz książek, czytano bajki, grano w gry planszowe
  • warsztaty ekologiczne dla dzieci gdzie dzieci mogły ozdabiać wianki, ramki i tworzyć prace artystyczne

Nad stawami można było popływać z Klubem Żeglarskim "Czysty Wiatr" żaglówkami i motorówką, miło spędzić czas z psimi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Homo& Animal, pojeździć na kucyku.

{gallery}atrakcje{/gallery}

Podczas Pikniku nagrodzono laureatów Konkursu Zielone Płuca Mazowsza.Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu pracy plastycznej inspirowanej krajobrazami Mazowsza obserwowanymi w różnych porach roku. Na konkurs wpłynęło 31 prac z 8 placówek, w tym prace z Gimnazjum w Józefinie. Komisja konkursowa ( z przewodniczącą p. Ewą Strzyżewską)wybrała 12 prac. Przyznano 12 równorzędnych wyróżnień. Prace prezentowane były podczas Pikniku i wzbudzały ogromne zainteresowanie.
Laureatami zostali:
-wśród młodszych uczestników

• Adam Tryniszewski-SP2
  • Zofia Kruszewska-SP2
  • Katarzyna Głowacka-SP4-Filia w Książenicach
  • Wojciech Żyliński SP4-Filia w Książenicach
  • Weronika Strzelczyk-Społeczna Szkoła Podstawowa w Grodzisku Maz.
  • Gabriela Śliwińska- SP w Adamowiźnie
    -wśród starszych uczestników konkursu
  • Krzysztof Sknadaj Gimnazjum Nr 3
  • Patryk Chybowski Gimnazjum Nr 3
  • Aleksandra Brociek Gimnazjum w Józefinie
  • Małgorzata Rogowiecka Gimnazjum w Józefinie
  • Barbara Grzelak Zespół Terapeutyczny
  • Anna Filutowska Zespół Terapeutyczny

Nagrody otrzymali także nauczyciele wspierający wyróżnione dzieci:

• p. Katarzyna Galla
  • p. Małgorzata Sadowska
  • p. Monika Suchecka
  • p. Barbara Śliwińska
  • p. Małgorzata Wiśniewska
  • p. Halina Kubisz- Świderska
  • p. Anna Szymańczak
  • p. Paweł Cabanowski

Nagrody laureatom wręczyli p. Grzegorz Benedykciński-burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki, p. Grażyna Śledzińska-prezes AGRI ROL-u, p. Jacek Szczygielski-prezes Fundacji Miasto- Ogród Książnice. Dwie szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim i Szkoła Podstawowa Nr 4- Filia w Książenicach otrzymały nagrody specjalne za opracowanie kronik w których zaprezentowały wiele działań proekologicznych jakie realizują w swoich placówkach. Sponsorami nagród byli: Gmina Grodzisk Mazowiecki, Fundacja z Książenic, Klub Żeglarski, oraz p. Beata Dolecka z CENTRUM OGRODNICZEGO DOROTEX.

{gallery}zielonepluca{/gallery}

Następnie swoje utwory zaprezentowali laureaci konkursu Piosenki o Zdrowiu.Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wykonywane piosenki promujące zdrowy, ekologiczny styl życia to projekty autorskie- zostały wymyślone na potrzeby konkursu. Teksty często dzieci układały same. Wystąpiły zespoły z przedszkoli: WESOŁY AUTOBUS, TĘCZOWE OGNISKO i Przedszkola w Golach oraz Szkoła Nr 2 z Grodziska Maz. i Szkoła z Baranowa.

{gallery}piosenkaozdrowiu{/gallery}

Zapraszamy do obejrzenia filmu z pikniku:

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie  www.ksiazenice.info