Szopki - zaproszenie do konkursu

w dziale Szopki
Utworzono: niedziela, 20. listopad 2011 15:19

Burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki, oraz Fundacja Miasto-Ogród Książenice zapraszają wszystkie dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy do wzięcia udziału w konkursie szopek.

Celem konkursu jest nawiązanie do tradycji samodzielnego wykonywania szopek, często przez całe rodziny, i obdarowywania nimi bliskich. Chcemy również uwrażliwiać dzieci na potrzeby osób w trudnych sytuacjach ekonomicznych i zachęcać do wspierania ich na różne sposoby, szczególnie w czasie świątecznym.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i własnoręcznym wykonaniu szopki bożonarodzeniowej. Technika wykonania prac jest dowolna. Zgłaszane na konkurs szopki nie mogą przekraczać wymiarów 1mx1mx1m.

Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Z każdej placówki wybieramy trzy szopki, które wezmą udział w kolejnym etapie konkursu. Spośród nich nagrodzimy po trzy prace z każdej kategorii wiekowej (przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, gimnazja). Łącznie 12 laureatów.

Zachęcamy również do realizowania innych projektów związanych z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, szczególnie propagujących ideę wspierania osób przeżywających trudności osobiste i rodzinne. Informacje, o podejmowanych w poszczególnych placówkach działaniach, prosimy przedstawić w formie mini kroniki w formacie A 2.

Placówka w której uczestnicy naszego konkursu będą najaktywniejsi: kreatywni i wspierający otrzyma nagrodę specjalną .

Prace na konkurs należy złożyć do 6 grudnia w Bibliotece Miejskiej.

Chcemy również aby zgłoszone na konkurs szopki zostały zlicytowane. Uzyskane w ten sposób środki zamierzamy przeznaczyć na utworzenie funduszu stypendialnego dla uzdolnionych uczniów z gminy Grodzisk Mazowiecki.

Koordynatorem projektu z ramienia Fundacji jest Pani Jolanta Szczygielska, która udzieli Państwu niezbędnych informacji dotyczących projektu i odpowie na Państwa pytania

tel. + 48 602 572 180, lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.