[sigplus] Critical error: Image gallery folder konkursksiazka is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.
30 stycznia komisja konkursowa oceniła prace, które wpłynęły na konkurs Nasza Książka. Dzięki młodym pisarzom przeczytaliśmy 29, jeszcze nigdzie nie publikowanych, książek. Bardzo im wszystkim dziękujemy.
Nadesłane książki oceniane były w kilku kategoriach:
1 -najlepsza książka - w tej kategorii nagrody otrzymali:
2 -najciekawsza opowieść o zwierzętach w tej kategorii nagrody otrzymali:
3 -historia mojej podróży - w tej kategorii nagrody otrzymali:
4-moja powieść - w tej kategorii nagrody otrzymali:
Wszystkie książeczki można obejrzeć i przeczytać w Bibliotece Publicznej w Grodzisku Mazowieckim, serdecznie zapraszamy.
{gallery}konkursksiazka{/gallery}
I tak wczoraj projekt „Być rodzicem ....w Książenicach” przeszedł do historii....
W niedzielę, 8 stycznia korzystając z gościny Ochotniczej Straży Pożarnej w Książenicach zaprosiliśmy wszystkich na podsumowanie wydarzeń, które rozpoczęliśmy 6 września w ramach projektu „Być rodzicem...w Książenicach”.
Nasz pomysł otrzymał dofinansowanie ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Europa i My.
Trwał on 4 miesiące i składał się z 14 spotkań. Realizowało go 10 wykładowców i trenerów, których wspierało 18 wolontariuszy i duża grupa sympatyków.
We wszystkich zajęciach wzięło udział około 200 osób, przede wszystkim dorosłych, ale również dzieci. Najmłodsza uczestniczka spotkań - Irminka miała 3 miesiące.
Celem projektu było wspieranie rodziców w zdobywaniu różnorodnych „umiejętności rodzicielskich”. Chcieliśmy również upowszechnić informację o tym gdzie, mieszkając w Książenicach i okolicy, można szukać wsparcia ze strony instytucji lokalnych. Rozmawialiśmy o tym z Paniami: Joanną Zych, Karoliną Serbin i Anną Skubis, które na co dzień udzielają wsparcia w tych instytucjach. Bardzo zależało nam na integracji środowiska i tworzeniu przyjaznej przestrzeni społecznej dla kolejnych, wspólnych inicjatyw lokalnych.
Projekt składał się z trzech modułów:
Żadne z tych wydarzeń nie mogłoby się odbyć gdyby nie życzliwość i okazane nam wsparcie.
Dziękujemy więc serdecznie:
[sigplus] Critical error: Image gallery folder Rodzice/niejadek is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.
By niejadek zjadł obiadek……i nie tylko
Ostatnie spotkanie w ramach projektu „Być rodzicem…w Książenicach” odbyło się 4 grudnia w szkole w Książenicach. Podczas zajęć zajmowaliśmy się „podpowiedziami kulinarnymi” dla rodziców, którzy szukają sposobów na urozmaicenie diety swoich dzieci. Wspierała nas Pani Iza i przywieziony przez nią sprzęt. Dzięki temu pomocnikowi przyrządziliśmy m. in. „szrekowy napój” z pietruszki, masło i zupę dyniową. Zajadaliśmy chleb własnej roboty i pyszną pastę na kanapki. Udało się nawet przygotować ciasto na bułeczki i wspólnie z dziećmi je przygotować. Niestety upiec mogli je uczestnicy spotkania dopiero w domach.
Mamy nadzieję, że nikogo z uczestników spotkania nie trzeba namawiać do wspólnego, rodzinnego przygotowywania posiłków. Apetyty dopisują wtedy bardziej……………
{gallery}Rodzice/niejadek{/gallery}
[sigplus] Critical error: Image gallery folder Rodzice/matma is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.
Pitagoras też był dzieckiem……………………….
Kto znalazł czas i przyszedł w sobotę, 3 grudnia do książenickiej szkoły miał szansę żeby przekonać się, że matematyka to wielka przygoda, a codzienne sytuacje doskonale nadają się do kształtowania pojęć matematycznych wśród najmłodszych.
Ponieważ na spotkaniu byli przede wszystkim rodzice przedszkolaków ważnym tematem okazało się omówienie oceniania dojrzałości do nauki pojęć matematycznych przyszłych uczniów.
„Odczarowywaliśmy” takie nazwy jak: operacyjny poziom myślenia, czy kardynalne, porządkowe i miarowe aspekty liczby. Rozmawialiśmy o tzw. dziecięcym liczeniu.
Była okazja do poznania i krytycznej oceny różnych pomocy matematycznych.
Uczestnicy spotkania odkrywali, że kasztany, fasolki, druciki kreatywne i plastelina, oraz waga to doskonali „matematyczni pomocnicy”.
Mam nadzieję, że rodzice wyszli ze spotkania z przekonaniem, że bardzo istotnym elementem uczenia się matematyki jest dojrzałość emocjonalna, która zgodnie z opinią prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „przejawia się w pozytywnym nastawieniu do samodzielnego rozwiązywania zadań, oraz odporności emocjonalnej na sytuacje trudne, czyli zdolność do racjonalnego postępowania mimo przeżywanych napięć”.
Cechy te można skutecznie kształtować np. grając z dziećmi w planszówki, oraz samodzielnie konstruować gry.
Zabawa i pozytywne nastawienie zdecydowanie sprzyja nauce matematyki……
{gallery}Rodzice/matma{/gallery}
Strona 1 z 4