×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/listopad/pitagoras is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Pitagoras też był dzieckiem I

Utworzono: środa, 05. listopad 2014 22:00

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/listopad/pitagoras is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Tym razem w naszych matematycznych poszukiwaniach towarzyszył nam futrzasty, uśmiechnięty gość. To mała małpka, która lubi się przytulać i płatać figle. Czasem z zakłopotaniem wkłada łapkę do buzi. Jest zwyczajnie urocza, ale sztuka liczenia oraz mierzenia świata sprawia jej sporo kłopotów. Dobrze więc, że spotkała nasze przedszkolaki. Oj miały sporo pracy! Małpka, jak to wszystkie małpki, bywa roztrzepana, myli kasztany policzone i te, które jeszcze czekają na swoją kolej. Czasem liczy po dwa… Ojej, wiadomo przecież, że matematyka lubi porządek! Pomagaliśmy więc naszemu gościowi ile się dało. Pilnowaliśmy, żeby nic się nie pomyliło. Znaleźliśmy sposób na porównywanie długości włochatych drucików, które nieoczekiwanie wykręcały się w esy-floresy. Leon odkrył nawet, jak – bez liczenia – porównać ilość kasztanów i żołędzi!

Po takiej rozgrzewce nadszedł czas na wielkie mierzenie. Mieliśmy zapas przeróżnych narzędzi: linijek, centymetrów krawieckich, zwijanych miarek domowych i budowlanych, a na deser prawdziwą suwmiarkę. Tak wyposażeni zmierzyliśmy: długość butów, które nosimy, wysokość naszych przedszkolaków, stoły i krzesła, długość przedszkolnych sal. Najdłuższy oczywiście jest korytarz. Nasza miarka nie dała rady. Musieliśmy znaleźć inny sposób. Zresztą sami zobaczcie!

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/listopad/pitagoras{/gallery}