×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/grudzien/koszalki is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Koszałki-opałki III

Utworzono: środa, 10. grudzień 2014 22:00

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/grudzien/koszalki is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Zapalenie świeczek w kalendarzu adwentowym to nieomylny znak, że nadchodzą święta. W naszym przedszkolu ten czas pomagają nam odmierzyć cztery sympatyczne i ciut tajemnicze długobrode skrzaty. Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą, że kiedy zapala się światło świecy, mówimy o ważnych sprawach. Tym razem też tak było. Podczas przygotowań do jasełkowego przedstawienia śpiewaliśmy o Betlejem, pastuszkach, narodzinach Jezusa. Ale gdzie właściwie jest to miejsce? Czy pada tam śnieg? Czy pastuszkowie wychodzą z owieczkami na górskie hale, jak nasi górale? Czy rosną tam tak wysokie świerki jak w Tatrach? Musieliśmy to sprawdzić. Na mapie świata odszukaliśmy Izrael, Jerozolimę, Betlejem. Obejrzeliśmy zdjęcia z miejsc, które znamy z telewizyjnych transmisji podczas świąt. Przedszkolaki zobaczyły świąteczną szopkę wyrzeźbioną z drzewa oliwnego. Jak słusznie zauważyła Weronika, takie drzewa nie rosną u nas, tylko w cieplejszym klimacie.

Święta to czas czekania na prezenty, ale przede wszystkim to czas przygotowywania upominków dla naszych najbliższych. Wielki Mały Świat zamienia się wtedy w prawdziwą pracownię św. Mikołaja. Tradycyjnie, jak co roku, szykujemy także podarki dla rodziny wybranej w Szlachetnej Paczce. Każdy może nam pomóc i przynieść coś od siebie. Punktem kulminacyjnym dla naszych maluchów jest niewątpliwie wspólne ozdabianie zapakowanych wcześniej paczek. Tym razem było ich aż 17!!! Potrzebowaliśmy więc całego lasu choinek, koszyka gwiazdek i kilku garści śnieżynek. Mamy nadzieję, że tak udekorowane prezenty sprawią obdarowanej rodzinie wiele radości:)

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/grudzien/koszalki{/gallery}