×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/listopad/teatrzyk is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Teatrzyk na jednej nodze II

Utworzono: poniedziałek, 17. listopad 2014 22:00

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/listopad/teatrzyk is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Tym razem wraz z Sofoklesem przybył pewien bardzo nieśmiały gość. Nie, nie Talia – nasza puchata sówka, trzepocząc małymi skrzydełkami, pofrunęła do swojego rodzinnego gniazdka. Zaprosiła jednak sympatycznego przyjaciela, małego dinozaura o imieniu Franek. Dinozaury zawsze wzbudzały u dzieci ogromne zainteresowanie – jak żyły, dlaczego osiągały tak gigantyczne rozmiary, czym się żywiły, dlaczego wyginęły, a dlaczego… Pytania płyną z ust przedszkolaków niekończącym się strumieniem. Ciii… Jeśli uzbroicie się w cierpliwość, usłyszycie niezwykłą historię Franka. Ten dobroduszny gad o nikczemnej posturze miał wziąć udział w konkursie ryków, bowiem tak nakazywała odwieczna tradycja jego rodu. Niestety, choć trudno w to uwierzyć, Franek nie był w tym dobry. Starał się z całych sił, ćwiczył dniami i nocami, lecz z jego pyszczka dobywało się jedynie coś na kształt żałosnego, kociego miauczenia. Przedszkolaki postanowiły pokazać nieborakowi, jak powinien ryczeć dinozaur z krwi i kości. Potworne dźwięki wyfruwały z kolejnych gardzieli, aż Sofokles zaczął dzwonić zębami, wstrząsany dreszczami przerażenia. Franek dostał od dzieci mnóstwo cennych wskazówek, ale i tak poniósł klęskę. Wiecie co? Choć nie wygrał, wcale się tym nie przejął. Ba! Nawet potraktował wszystko z humorem. Może nie potrafił ryczeć, jednak miał inny, bardzo słodki talent. Uwielbiał gotować, a zwłaszcza piec wyborne ciasta, ciasteczka i torty. W tej konkurencji nie miał sobie równych:)

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/listopad/teatrzyk{/gallery}