×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/grudzien/teatr is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Śmiecio-sztuka

Utworzono: wtorek, 02. grudzień 2014 22:00

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/grudzien/teatr is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Na parapecie skarpetki, na fotelu lalka, pod stołem klocki, a przy łóżku miś… W pokoju panuje straszny bałagan. Coś nam mówi, że Felunia doskonale wie, kto odpowiada za ten nieporządek. Dziewczynka wprost nie znosi sprzątania. Siedzi markotna, narzekając na te wszystkie stare, brzydkie i niemodne już zabawki. Twierdzi, że koszmarnie ją znudziły. Przykro zrobiło się pluszowemu misiowy, który zawsze był przy Feluni – pocieszał ją w chwilach smutku, odstraszał złe sny, gdy wpełzała pod pierzynę i tuliła go mocno. Byli nierozłączni, a teraz już go nie chce. Każe mamie wyrzucić przytulankę i całą resztę towarzystwa. Na szczęście mama jest mądra – chowa zabawki do kartonu i zanosi je na strych. Tam miś zdobywa nowych przyjaciół – szczotkę, szufelkę, mopa i kubeł. Uczą go jak szybko sprzątać, segregować śmieci, dbać o porządek. W nocy Felunia wierci się w łóżku, nie może zasnąć. Brakuje jej pluszowego przyjaciela, choć nie chce się do tego głośno przyznać. Tymczasem miś, z pomocą pracowitej kompanii, postanowił pomóc dziewczynce w uprzątnięciu pokoju. Wszystko lśniło czystością. Zamiast swądu brudnych skarpetek, czuć było kwiatowy płyn do podłóg. Zaskoczona mama kupiła Feluni w nagrodę piękną, zieloną ciężarówkę. Dziewczynka pobawiła się nią przez chwilę, po czym zapragnęła, by wróciły do niej stare zabawki, a zwłaszcza jej ukochany miś. Na widok smutnej miny córki, kobieta przyniosła ze strychu pudełko. Felunia porwała w objęcia pluszaka i obiecała, że już nigdy go z nich nie wypuści. No dobrze, ale co zrobić z ciężarówką? Mama miała pewien pomysł… Dziewczynka wsadziła zabawkę do pudełka, ładnie je ozdobiła i podarowała innemu dziecku. Tym sposobem zrobiła dobry uczynek…

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/grudzien/teatr{/gallery}