×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/listopad/rysunki is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Akademia rysunku II

Utworzono: czwartek, 06. listopad 2014 22:00

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/listopad/rysunki is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Ołówki w dłonie – zaczynamy! Musimy wyznać szczerze, że nie zawsze wszystko wychodzi tak, jakbyśmy chcieli. Porażki są trudne do zniesienia, ale dzięki naszym sprytnym przyjaciółkom gumkom, pomyłki i drobne potknięcia po krótkiej chwili znikają bez śladu. Dzisiejsza lekcja rysunku poszła nam śpiewająco. Śpiewająco? – zapytacie zdumieni. Owszem:) Najpierw oddaliśmy się kaczym pląsom, by przy słowach skocznej piosenki poznać budową naszej dzisiejszej modelki. Kilka artystycznych kresek, linii, troszkę fal i voila! Oto zwykła kartka papieru zmieniła się w wiejskie podwórko, po którym biegają niezdarne, żółciutkie kuleczki. Niektóre poczłapały do pobliskiego jeziorka, by zażyć popołudniowej kąpieli. Przyglądał im się z rozrzewnieniem pewien jegomość z imponującym grzebieniem na głowie. Kogut? Pudło! To dumny korytozaur, którego nazwa wzięła się od owego kostnego grzebienia, przywodzącego na myśl hełm koryncki noszony przez starożytnych greckich wojowników. Choć ten prehistoryczny jaszczur wygląda groźnie, dietę ma lekkostrawną. Uwielbia przeżuwać nieśpiesznie rośliny, gałązki, szyszki i pestki. Z niepokojem spojrzeliśmy na imponującego gada. Jak my go mamy narysować?! To niemożliwe! I tu właśnie zaczyna się magia Akademii pani Pauliny – niemożliwe staje się możliwe:) Tylko cicho sza! Nie zdradźcie nikomu naszego sekretu:)

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/listopad/rysunki{/gallery}