×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/glina is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Ręka króla

Utworzono: wtorek, 28. październik 2014 22:00

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/glina is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Pogoda znów nam dopisuje, jest ciepło i słonecznie. Nagle w drzwiach staje znajoma twarz. Tak, to pan Grzegorz Ojrzyński – artysta plastyk, który już u nas był. Usiedliśmy wszyscy i pan Grzegorz zapytał:

– Przypomnijcie mi co to jest glina?

– To skała!

– Świetnie – pochwalił artysta. – To teraz wszyscy podwijamy rękawy i siadamy do stołu. Bierzemy kawałek gliny i wałkujemy „kluskę”. Co możemy z niej zrobić?

– Samochód?

– A może słońce?

– Blisko, ale nie. To będzie… ręka. Czy wiecie, jak ją zrobić? Uformowaną „kluskę” dzielimy na pięć kawałków. Cztery chude i jeden gruby. Teraz formujemy okrągłe ciasteczko i przyklejamy po kolei nasze „kluseczki”. Jedna… druga… trzecia… czwarta… Czy jest już gotowa? – spytał pan Grzegorz.

– Nie – zaprotestowały dzieci. – Ręka ma pięć palców!

– A rzeczywiście, brakuje piątej kluski. Przyklejamy i gotowa! To będzie królewska ręka. Co królowie noszą na palcach?

– Pierścionki?

– Nie, pierścionki mają królewny. Królowie mają pierścienie – odparł pan Grzegorz. – Lepimy duże pierścienie i wsuwamy je na palce… Czy wszyscy mają gotowe ręce?

– Tak!

– Teraz ostrożnie przenosimy je na parapet, na słoneczko i czekamy aż wyschną.

Tak zakończyła się kolejna wizyta naszego wspaniałego artysty. Kolejne arcydzieła pojawiły się w naszej sali. Na koniec spotkania oczywiście nie ominęła nas zabawa na najbrudniejsze ręce – znowu był remis. Jak mawia pan Grzegorz: najpiękniejsze ręce, to brudne ręce. Ciekawi jesteśmy co czeka nas na kolejnym spotkaniu. Może to będą jakieś wspaniałe, wielkie zamki, a może straszne smoki…?

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/glina{/gallery}