×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/eksperymenty is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Wielcy Mali Odkrywcy I

Utworzono: środa, 22. październik 2014 22:00

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/eksperymenty is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Mgliście, dżdżyście, wilgotno i słotnie – jesień w pełni. Plucha bębni rytmicznie palcami po parapecie. Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą, ale nie w przedszkolu. Zamiast marudzić – eksperymentujemy! Przyklejamy nosy do szyb i w skupieniu śledzimy, jak ktoś ślizga się zapamiętale po szklanej tafli. Zbiega na łeb na szyję z góry na dół. Pędzi przed siebie, by nagle, w mgnieniu oka, skręcić w prawo, a potem w lewo. Czasem sunie na brzuszku powoli niczym żółw. Czasem przystaje, kuli się w sobie i udaje, że go wcale nie ma. Wtedy, jeśli spojrzysz mu głęboko w oczy, możesz zobaczyć własne odbicie…

Czy domyślacie się już, kogo tak bacznie obserwowaliśmy? Na co dzień nie zwracamy na nią uwagi, bo jest niemal niewidzialna – maleńka, bezbarwna i bezwonna. Jednak w tej tyciej, mokrej istotce drzemie niezwykła moc – życie. Oczywiście mowa o… kropelce wody:) A jaki kształt ma właściwie kropelka? Pytanie jak wielki znak zapytania zaczęło krążyć nad naszymi głowami. Raz po raz wyciągało z dziecięcych umysłów nieoczekiwane odpowiedzi. By uciszyć burzliwe dyskusje przeprowadziliśmy szereg doświadczeń.

Kropelka wspinała się na przeróżne trampoliny, by z gracją skoczka lądować w basenie. Koncentryczne kręgi rozchodziły się miarowo, uderzając o brzeg miski. Po kąpieli wodna panienka owijała się szlafrokiem i wyciągała wygodnie w hamaku. Nasze dłonie kołysały ją ostrożnie w skrawkach różnych barw i faktur, aż w końcu wyjawiła nam swoją tajemnicę. Spójrzcie kiedyś, jak wiruje na parkiecie z parasola, pluska się w kałuży, zsuwa niema z kącika oka, a także poznacie jej sekret:)

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/eksperymenty{/gallery}