×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/pasowanie is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Minęło jak jeden dzień...

Utworzono: wtorek, 14. październik 2014 22:00

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/pasowanie is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Skoro w przedszkolu pojawił się tort (a nawet dwa!) to nieomylny znak, że ktoś obchodzi urodziny. W dodatku ktoś niesłychanie ważny, bowiem na uroczystość przybyło tak wielu rozradowanych, eleganckich i przejętych bardzo gości.

Tajemnica szybko została rozszyfrowana. Mamy 14 października 2014 r., a to oznacza – ni mniej, ni więcej – że przedszkole Wielki Mały Świat właśnie skończyło dwa lata… Czas biegnie do przodu, nie oglądając się za siebie, a my za nim, z każdym kolejnym krokiem starzejąc się odrobinkę. Dziś postanowiliśmy przystanąć choć na chwilę i zaglądnąć do plecaka ze wspomnieniami. Jeszcze nie tak dawno po przedszkolnych salach biegało… dziewięcioro brzdąców, a nas wszystkich dręczyły różne niepokoje. Dni mijały niepostrzeżenie, wznosząc kolejne wieże codziennych wyzwań – tych małych i tych całkiem dużych. Gdzieś po drodze zdarzały się krótkie przystanki na rodzinne spotkania, wizyty niezwykłych gości, leśne wyprawy i całe mnóstwo wspólnych projektów.

Dziś, no cóż, nasza przedszkolna rodzina znacznie się powiększyła, gwarząc zapamiętale na poważne, dziecięce tematy. Plac zabaw wypiękniał, rabatki zakwitły, płotek się zazielenił, a sale wypełniły się nowymi pomocami. Przybyło mądrych i życzliwych dorosłych, którzy wspólnie z nami odkrywają świat na nowo. Cuda? Może. Z pewnością jednak drogowskaz, który przypomina, że warto marzyć, pracować z pasją i... cierpliwie czekać.

Urodziny Wielkiego Małego Świata to wyjątkowy dzień także dla naszych skrzatów, bowiem oficjalnie stają się przedszkolakami i zerówkowiczami, podczas uroczystości pasowania. Jak zwykle wszystkim zebranym oczy błyszczały ze wzruszenia i głos troszeczkę się łamał, gdy całe rodziny składały swoim pociechom pewne ważne obietnice. A potem…? Jeden wspólny głęboki wdech, wydech i płomień świeczki podskakujący na torcie staje się wspomnieniem. Przyjęcie czas zacząć!

Dziękujemy wszystkim za życzenia, gorące serca, otwarte głowy, wsparcie oraz za zaufanie jakim nas obdarzacie każdego dnia, kiedy powierzacie nam swoje dzieci. Życzymy wszystkim radości, energii i zachwytu jakie towarzyszą odkrywaniu tajemnic wielkiego, małego świata...

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/pasowanie{/gallery}