×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/muzyka is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

RamTamTam I

Utworzono: poniedziałek, 13. październik 2014 21:42

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/muzyka is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Pewnego dnia pan Grieg wybrał się na jesienny spacer po górach. Było słonecznie i spokojnie, cicho, cichuteńko, ptaki śpiewały delikatnie, piano. Nagle pan Grieg dostrzegł między zaroślami coś niepokojącego. Wiedziony ciekawością zbliżył się do chropowatej, skalnej ściany, z której wyzierał lepki od mroku otwór. Nieznana siła pchała mężczyznę do wnętrza wilgotnej jaskini. W środku pustka. Ze sklepienia miarowo kapie woda, rozbryzgując się na śliskim mchu pod stopami, piano. Nieoczekiwanie, z głębi, wybiega mu na spotkanie echo. Muzyka przywołuje go lekkim skinieniem. Krok (piano) za krokiem (piano), na paluszkach (piano, piano, piano) skradamy się między wapiennymi kolumnami stalagmitów. Pieczara zdaje się nie mieć końca. Nagle, w oddali, w szafranowym blasku ognia widać czyjeś drżące cienie. Pląsają, podskakują, wirują w żywiołowym tańcu. Forte! Oto trwa w najlepsze bal górskich trolli. Bose stopy dudnią rytmicznie w szaleńczych tempie. Naprzód, śmiało, szybciej, forte! Przed oczami migają tamburyna, marakasy, grzechotki. W głowie karuzela – świat rozmywa się w dzikim pędzie. Forte! A potem… koniec. Pan Grieg budzi się przed wejściem do jaskini. Znów jest piano. Czy to był tylko sen…?

Taniec, śpiew, opowiadanie historii, poznawanie cichego, subtelnego kota piano oraz głośnego, niesfornego psa forte, no i słuchanie „W grocie króla gór” Edwarda Griega ze suity „Peer Gynt” – tak właśnie wyglądały pierwsze jesienne zajęcia muzyczne RamTamTam:)

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/muzyka{/gallery}