×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/plastyczne is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Ze starego, coś nowego I

Utworzono: czwartek, 16. październik 2014 19:17

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/plastyczne is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Uuuuuuu… zbliża się Halloween. Nie ma co ukrywać – nie każdy jest zwolennikiem tego święta, ale dla nas każda okazja jest dobra, aby wyczarować coś niezwykłego. Najczęściej kojarzymy ten dzień z pomarańczowymi dyniowymi straszydłami. My jednak postanowiliśmy pójść pod prąd obowiązującej modzie – stworzyliśmy lampionowe odstraszacze złych snów i to z surowców wtórnych!

Armia małych słoiczków, wypinając dumnie szklaną pierś, stanęła karnie w dwuszeregu. Dowódca milcząco wyciągnął przed siebie wskazujący palec i wycelował w przysadzistego rekruta. Ten wystąpił mężnie naprzód. Nie pisnął nawet, gdy ciepłe łapki porwały go w swoje objęcia. Kleisty jegomość wysmarował jego ciało od czubka głowy po pięty czymś białym. Świat spowiła mleczna mgła. Niepewny los zabrzęczał w uszach wojownika. Rachu-ciachu, rachu-ciachu… Nożycoręki krawiec wyłonił się nagle z belą oranżowej bibuły pod pachą. Oglądał, mierzył, przycinał, zszywał, po czym spojrzał na swe dzieło i cmoknął głośno z zadowolenia. Szeregowy słoik oniemiał – nagi dotąd korpus przyoblekł się w piękny, dopasowany, szeleszczący mundur. Oczy szeroko otwarte iskrzyły się radością, a na ustach wykwitł szeroki uśmiech pełen zygzakowatych zębów. Panna wstążeczka niezdarnie zawiązała mu galową muchę pod brodą. Ogień zapłonął w sercu lampionu, roztaczając wokół złoty blask. Teraz był gotów, by o zmroku stanąć na straży dziecięcych snów…

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/plastyczne{/gallery}