×

Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/koszalki is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Koszałki-opałki I

Utworzono: czwartek, 09. październik 2014 12:55

[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/koszalki is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

W naszym przedszkolu wszystko jest możliwe. Nikt się więc specjalnie nie zdziwił, kiedy pewnego popołudnia pojawiła się ONA... Nadal trwają gorączkowe dyskusje kim właściwie jest. Fakty są następujące: kraciaste ubranko, uszy trochę królicze, bystre onyksowe oczka, pomarańczowy nosek i kieszonka z błyszczącym kwiatuszkiem (pamiątką z podróży po Indiach) – jednym słowem: Pestka!

Pestka jest dość wścibska i rozgadana. Ma wielu szmacianych przyjaciół, którzy podróżują z nią w wielkiej skórzanej walizce prapraprapradziadka. Uwielbia gawędzić o sobie i swoich przygodach, ale jeszcze bardziej słuchać historyjek opowiadanych przez dzieci. Przyniosła ze sobą malutką książeczkę z wierszykiem napisanym specjalnie dla niej i była ogromnie dumna, kiedy przedszkolaki wspólnie czytały wesołe strofy (niektóre całkiem same, bez pomocy pań!).

Pestka słyszała dużo o wyjątkowej wizycie kociej rodziny. Sama była wtedy w podróży, ale na szczęście brzdące wszystko jej dokładnie zrelacjonowały. Zadumała się na chwilę, rozmyślając o puszystych, zamszowych futerkach, cichym mormorando, harcach i wygłupach, aż do głowy nadpłynęły z oddali dziwne słowa… Koty, płoty, psoty, huncwoty, zaloty, klamoty, jasnozłoty… Choć tak różne, brzmią podobnie. Cóż to takiego…? Oto tajemnicze rymy! Pobawcie się z nami i wymyślcie jeszcze kilka. Sprawdzimy, kto zasłużył na miano władcy rymów:)

Prawda jest taka, że Pestka nie potrafi spokojnie usiedzieć w jednym miejscu. Po prostu, ma naturę włóczykija i już. Dlatego właśnie zapamiętale odwiedza najdalsze zakątki świata. Obiecała jednak, że będzie nas odwiedzała. Na pożegnanie, aby rozproszyć smutki rozstania, zostawiła dzieciom materiałowe stworki, do złudzenia przypominające naszą nową przyjaciółkę. Niektóre dostały własne, niepowtarzalne imiona, inne cierpliwie na nie czekają. Wszystkie jednak, zgodnie, zadzierają pestkowe noski, mrużą psotnie oczka i zaczynają między sobą szeptać. Słyszycie? Nie? Nadstawcie uszu…

{gallery}przedszkole/biuletyny/2014/pazdziernik/koszalki{/gallery}